Malatya Gezinizde Yer Alması Gereken Yerler

Kayısı ile ünlü Malatya gezinizde mutlaka yer alması  gereken yerleri sizin için bu yazıda derledik. İşte size Malatya Gezinizde Yer Alması Gereken Yerler... Levent Vadisi Malatya’nın do...


Kayısı ile ünlü Malatya gezinizde mutlaka yer alması  gereken yerleri sizin için bu yazıda derledik. İşte size Malatya Gezinizde Yer Alması Gereken Yerler...

  • Levent Vadisi

Malatya’nın doğal güzelliklerini oluşturan bir parçadır . Levent Vadisi’ndeki mağaralar, ilginç yüzey şekilleri ve derin uçumlarını keşfettikçe hem çok şaşıracaksınız hem de keyifli anlar yaşayacaksınız.
  • Karakaya Barajı

Bu çalışmalar sayesinde önemli bir turizm noktası olma yönünde önemli adımlar atılmıştır. Malatya’ya bir seyahat planlıyorsanız Karakaya Baraj Gölü yakınında bulunan otellerin birinde konaklayarak, bölgede birkaç gün zaman geçirebilirsiniz.
  • Somuncu Baba Türbesi

Somuncu Baba Türbesi hem yerli hemde yabancı turist akını yapan yerlerden birtanesidir ve oldukça güzeldir.
  •  Arslantepe Höyüğü

Malatya’ya bir seyahat planı düşünüyorsanız, seyahatiniz sırasında Arslantepe Höyüğü’nü mutlaka ziyaret etmelisiniz. Bölge, günümüzde açık hava müzesi özelliği taşımaktadır ve sizleri tarihi bir yolculuğa çıkartacaktır.
  • Nemrut Dağı

Nemrut Dağımız ,Doğu ve Batı Medeniyetlerinin, 2150 m. yükseklikte muhteşem bir piramitteki kesişme noktası, Dünyanın sekizinci harikası Nemrut, Yüksekliği on metreyi bulan büyüleyici heykelleri, metrelerce uzunluktaki kitabeleriyle meşhurdur.

Malatya Gezinizde Yer Alması Gereken Yerler içeriği, 07 Mayıs 2019 tarihinde Malatya.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha