MABESEM Kurs

MABESEM’in ücretsiz sanat ve mesleki eğitimlerinden yararlanmak isteyen ve ilköğretim yaşını doldurmuş kursiyer adaylarının kurs merkezlerine kimlik fotokopileri ile başvurmaları yeterlidir. 7’den 70...


MABESEM’in ücretsiz sanat ve mesleki eğitimlerinden yararlanmak isteyen ve ilköğretim yaşını doldurmuş kursiyer adaylarının kurs merkezlerine kimlik fotokopileri ile başvurmaları yeterlidir.

7’den 70’e her vatandaşın ilgisine göre bir kurs bulabileceği MABESEM’den eğitim almak isteyenlerin, bazı branşlarda kontenjanların dolması nedeniyle geç kalmadan kayıt yapmaları gerekiyor. MABESEM;  eğitim ve öğretim döneminde, el sanatlarından bilişime, spordan müziğe, giyimden kişisel gelişime 34 branşta, 11 kurs merkezinde ücretsiz sanat ve meslek eğitimi veriyor. Kursiyer adayları, detaylı bilgiyi yetkililerden alabilirler. Enstrüman kursları Malatya’da düzenlediği kurslarla çığır açan Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, bir çok daldaki enstrüman kurslarına kayıt alıyor. Temel müzik eğitimi kapsamında ‘ses eğitimi’, ‘şan eğitimi’ kurslarının verildiği MABESEM’de bağlama, piyano, gitar, ney, keman eğitimlerine kayıt yapılabiliyor. Nerede hangi kurs var? Malatya Büyükşehir Belediyesi hizmet binası karşısındaki Sanat Merkezi’nde Keman, Kabak Kemane, Bağlama, Piyano, Gitar, Ney, Ebru, Takı Tasarım, Karakalem, Yağlıboya, Hüsn-ü Hat, Tezhip, Heykel, Bez Bebek, Çini, Badminton, Tenis, Temel Sanat Eğitimi, Grafik Tasarım, El Sanatları, Tiyatro kurslarının yanı sıra Ses Eğitimi ve Şan Eğitimi kursları da bulunuyor. Salköprü Semt Konağı’nda Stilistlik, Çıpıt, Bağlama, Gitar ve Piyano kursları açılırken Çarmuzu Semt Konağı’nda Mefruşat, El Sanatları, Gitar, Resim Özalper Semt Konağı’nda Trikotaj, Mefruşat, Resim, Bağlama ve Gitar kurslarına kayıt alınıyor. Melekbaba Semt Konağı’nda Resim, El Sanatları, Mefruşat, Bez Bebek kursları bulunurken Yeşiltepe Semt Konağı’nda ise Mefruşat ve Kuaförlük kursları açıldı. Kadın Kültür ve Spor Merkezi’nde Ebru, Çini, El Sanatları, Yağlı Boya, Karakalem, Nakış, Takı Tasarım, Giyim Tasarım, Bağlama, Keman, Bilgisayar, Fitnes, Aerobik, Step kursları yer alıyor. Çok Amaçlı Sosyal Tesislerde de sanat ve meslek kursları hizmete sunuluyor. Fırat’ta Hazır Giyim, Sancaktar’da Mefruşat, Sarıcıoğlu’nda Stilistlik ve El Sanatları; Tecde’de ise Resim, Mefruşat ve El Sanatları kursları bulunuyor. Sertifika veriliyor Yeşilyurt Halk Eğitimi Merkezi işbirliğinde düzenlenen kursların dönem sonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika da veriliyor.

MABESEM Kurs içeriği, 15 Şubat 2019 tarihinde Malatya.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha