Malatya'ya Geldiğinizde Mutlaka Görmeniz Gereken 7 Yer

Kayısı ile ünlü Malatya şehrimize geldiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerleri sizin için bu yazıda bir araya getirdik. Tarihi ve doğal güzellikleri ile zengin olan Malatya Türkiye'nin Doğu Anadolu ...


Kayısı ile ünlü Malatya şehrimize geldiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerleri sizin için bu yazıda bir araya getirdik.

Tarihi ve doğal güzellikleri ile zengin olan Malatya Türkiye'nin Doğu Anadolu Bölgesinde yer almaktadır.
  • Günpınar Şelalesi

Malatya’nın Darende ilçesinde bulunan Günpınar Şelalesi, hem yüksekten düşen sularının görkemiyle hem de çevresini saran ağaçlarıyla doğanın en benzersiz yüzleri arasındadır. Günpınar Çayı’ndan oluşan şelale, yıl içerisinde fazlasıyla ziyaretçi akınına uğramaktadır. Su zerreciklerinin kayalardan kaydığı sıradaki görüntüsü görülmeye değer bir güzellik sunacak sizlere.
  •  Tohma Kanyonu

Yaklaşık 6 yıldır kapalı kalan Tohma Kanyonu hizmete açılmış, ziyaretçilerine kucak açmaya devam etmektedir. Yerli ve yabancı turistler, Darende’yi ziyaretlerinde bu doğa üstü güzelliği olan yeri görmeden gitmiyor.
  • Levent Vadisi

Malatya’nın doğal güzelliklerini oluşturan bir parçadır . Levent Vadisi’ndeki mağaralar, ilginç yüzey şekilleri ve derin uçumlarını keşfettikçe hem çok şaşıracaksınız hem de keyifli anlar yaşayacaksınız.
  • Karakaya Barajı

Bu çalışmalar sayesinde önemli bir turizm noktası olma yönünde önemli adımlar atılmıştır. Malatya’ya bir seyahat planlıyorsanız Karakaya Baraj Gölü yakınında bulunan otellerin birinde konaklayarak, bölgede birkaç gün zaman geçirebilirsiniz.
  •  Arslantepe Höyüğü

Malatya’ya bir seyahat planı düşünüyorsanız, seyahatiniz sırasında Arslantepe Höyüğü’nü mutlaka ziyaret etmelisiniz. Bölge, günümüzde açık hava müzesi özelliği taşımaktadır ve sizleri tarihi bir yolculuğa çıkartacaktır.
  • Somuncu Baba Türbesi

Somuncu Baba Türbesi hem yerli hemde yabancı turist akını yapan yerlerden birtanesidir ve oldukça güzeldir.
  • Nemrut Dağı

Nemrut Dağımız ,Doğu ve Batı Medeniyetlerinin, 2150 m. yükseklikte muhteşem bir piramitteki kesişme noktası, Dünyanın sekizinci harikası Nemrut, Yüksekliği on metreyi bulan büyüleyici heykelleri, metrelerce uzunluktaki kitabeleriyle meşhurdur.

Malatya'ya Geldiğinizde Mutlaka Görmeniz Gereken 7 Yer içeriği, 03 Mayıs 2019 tarihinde Malatya.com sitesinin Keşfet bölümüne eklenmiştir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha