Malatya Etkinlikleri

Malatya Etkinlikleri
  • Etkinlik Tarihi 15 Eylül 2019
  • Etkinlik Yeri Malatya

Etkinlik Detayı

Malatya'da yaklaşan 3 etkilinilik bulunmaktadır eğlencenin doruklarına ulaşacağınız bu etkinlikleri kaçırmamanızı öneririz yeni etkinliklerden haberdar olmak için takipte kalın.

Sagopa Kajmer Konseri

Sagopa Kajmer, 26 Ekim akşamı Malatya Hanzade Performance Hall  Sahnesinde sevenleriyle buluşacak.

Sagopa Kajmer ya da gerçek adıyla Yunus Özyavuz, Türk rap müzisyeni, müzik yapımcısı ve DJ. 17 Ağustos 1978'de Samsun'da doğdu. İlköğretim, ortaöğretim ve lise eğitimini Samsun'da tamamladı. Daha sonra Samsun'da yerel bir radyoda DJ'lik yaparak işe başladı.

  • Etkinlik Tarihi 26 Ekim 2019 - 26 Ekim 2019
  • Etkinlik Yeri Hanzade Performance Hall

Kahraman Deniz Konseri

Son dönemin en iyi çıkış yapan ve popülerlik kazanan isimlerinden Kahraman Deniz, Hanzade Performance Hall sahnesinde...

“Suç Mahalli”, “Sevsem”, “Böyle Sever”, “Garezi Var” gibi parçalarıyla artık her yerde duymaya başladığımız, ortamlarda şarkılarını mırıldanınca herkesin eşlik ettiği Kahraman Deniz, bazen sakinleştirici, bazen kederlendirme etkisi gösteren parçalarını bizler için söylemeye geliyor. Artık kendimize saklama çabalarımız sona erdi bile…

  • Etkinlik Tarihi 23 Kasım 2019 - 23 Kasım 2019
  • Etkinlik Yeri Hanzade Performance Hall

Ferhangi Şeyler Tiyatro Oyunu

Ferhangi Şeyler; dünyada "en çok oynanan tiyatro oyunu" ve sürekli kendi rekorunu kırmaya devam eden efsanevi tiyatro oyunu. Ferhangi Şeyler'de hepimizin hayatının içinde olan karakterler var. Görmesek de kendilerini hissettiriyorlar. Ev sahibi Orkinos Hanım (alt katta oturuyor), bakkalın çırağı, bakkalın aptal çırağı, bakkalın daha aptal çırağı (sürekli çırak değiştiriyor), avukat aptal Tayfun, telefonda yanlış numara çevirip numarayı teyit edenler, popüler kültür için müzik yapmaya çalışan müzisyen... Sosyal çevremiz mizah dolu. 

Ferhangi Şeyler'in kasetlerinin içinde Ferhan Şensoy için şöyle bir yazı yer alır: 1971'de grup oyuncularında Gogol'un "Müfettiş" oyunuyla profesyonel tiyatro oyunculuğuna başlayan Ferhan Şensoy, Haldun Taner'in çırağı olarak tiyatro yazarlığına başladı. "Haneler", "Bizim Sınıf", "Sizin Dersane", "Kazancı Yokuşu", "İdi Amin", "Avantadan Lavanta", "Evdekiler", "Dur Konuşma Sus Söyleme", "Aşkın Gözüne Gözlük", "Giyim Kuşam Dünyası", "Hayrola Karyola", "Şahları Da Vurular", "Kahraman Bakkal Süpermarkete Karşı", "Kiralık Oyun", "Afitap'ın Kocası İstanbul", Köşedönücü", "Anna'nın Yedi Ana Günahı","Fırıncı Şükrü, Deli Vahap, Nuri Ve Ötekiler", "İstanbul'u Satıyorum", "Gündeste", "Ce Fou De Gogol", "Harem Qui Rit", "Ferhangi Şeyler ve Soyut Padişah"ı yazdı. Haldun Taner'in çırağı olmayı sürdürüyor, ayrıca kavuğun son sahibi...

Oyunda; güncel yaşanan sıradan olaylara, mahalle ilişkilerine, yakın geçmişten günümüze politikacılara, iktidara, din algısına, thy personeline ince eleştiriler yapıyor usta. Yer yer ince sitemler, yer yer sert eleştiriler getiriyor. Seyirci ile ara sıra diyalog kuruyor. Gelen sorulara hazır cevaplılığı orta oyuncuların doğaçlama özelliğinden olsa gerek. Bir de gazete bölümü var; bugünün gazetelerini okuyup güncel olayları değerlendiriyor.

Sazla çalıp söylediği şarkılar, türküler yer yer tebessüm ettiriyor, yer yer çok düşündürüyor. Aşık Mahzuni'ye yaktığı türkü tüm salonu hüzne bırakıyor."

  •  17 Eylül 2019 - 17 Eylül 2019
  • Etkinlik Yeri Malatya Kongre ve Kültür Merkezi Kemal Sunal Salonu

  • Etkinlik Tarihi 15 Eylül 2019
  • Etkinlik Yeri Malatya
DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha