Şahin Özer

Şahin Özer
  • Doğum Tarihi 1957-03-01
  • Doğum Yeri Malatya
  • Meslek Prödüktör

Şahin Özer , 1957 yılında Malatya'da Merkez Mahallesinde dünyaya geldi. 9 yaşına kadar Malatya’da ilk okulu okudu sonra da 1965 yılında İstanbul’a gitti. Köyden kente yeni gelen ve bir türlü ortama uyum sağlayamayan Şahin Özer , ilkokuldan sonra okulu bıraktı . Ancak; daha sonra ortaokul ve liseyi dışarıdan bitirdi. Laleli Camisi' nin altında plak satışı ve prodüktörlük yapan babasının (Şevket Özer) şirketinde çalışmaya başlayınca müzik dünyasıyla tanıştı. Ardından herkes onu müzik yapmaya ikna etmeye çalıştıysa da o “ben müzik yapmayacağım müzisyen yapacağım” dedi. Dediğini de yaptı. 1976-1978 tarihleri arasında askerliğini yaptıktan sonra yurt dışında prodüktörlük eğitimi aldı.
Şahin Özer 1983 yılında, Unkapanı’nda “Şahin Özer Müzik Yapım A.Ş.” firmasını kurdu. Cengiz Kurtoğlu , Fatih Kısaparmak, Yonca Evcimik, Mustafa Sandal, Deniz Seki, Davut Güloğlu, Gökhan Özen, Emel Müftüoğlu, Ozan Orhon, Güllü, Naşide Göktürk, Ahmet Şafak, Murat Başaran, Harun Kolçak, Tarık Mengüç, Erdinç Erişmiş ve daha birçok (en az 35 kişi) ünlü sanatçıyı şöhret yaparak Türk müzik piyasasına kazandırdı.
1985 yılında Dünya Müzik Yapımcıları Konfederasyonu üyesi oldu. 1992 yılında kurucusu da olduğu Türkiye Müzik Yapımcıları Birliği -MÜYAP Başkanlığı'na getirildi. Ve aynı yıl DYP İl Teşkilatında İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

1994 Genel Seçimleri'nde 3.Bölge 11.sıradan, Nisan-1999 seçimlerinde 2.Bölge 5.sıradan Milletvekili Adayı oldu. 1999 seçimleri sonrası DYP'den ayrıldı.

Şahin Özer'in profesyonel iş hayatı sadece yapımcılık ve prodüktörlük değil, aynı zamanda hem aktif bir siyasetçi, Radyo İlaç'ın sahibi. Şahin Özer kurduğu “Gold Reklam Ajansı” ile de reklam dünyasında da söz sahibi olmaya kararlı.

Şahin Özer’in hedefleri oldukça net: "Birçok farklı mecra için iş yapıyor olsam da gazete ve televizyon işine asla girmeyeceğim!" dedi.

Şahin Özer , 2004 yılında, AK Partiden Beşiktaş Belediye Başkan adayı oldu.

Kısa adı IFPI olan Dünya Müzik Yapımcıları Konferederasyonu Genel Başkanı Yardımcılığı ve Asya'dan sorumlu Başkanlığı görevlerini yaptı.

Şahin Özer, Mualla Özer ile evli olup, biri radyoculuk yapan Fatih Özer ve küçük oğlu Şahin Özer olmak üzere iki oğlu ve Burcu ile Deniz adında iki kızı vardır.

Şahin Özer 22 Temmuz 2007 günü yapılan Türkiye genel seçimlerinde İstanbul 2’nci bölge milletvekili adayı oldu.

Kurduğu ve üyesi olduğu kuruluşlar:

IFPI Uluslararası Müzik Yapımcıları Konfederasyonu Asya Grup Başkanı
Malatya Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi
İstanbul Jandarma asayiş Vakfı Destekeleme Derneği Kurucu Başkanı
Marmara Stratejik ve Sosoyal Araştırmalar vakfı Yönetim Kurulu üyesi
Marmara'yı Güzelleştirme ve Kültür Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi
Türkmenistan Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi
Yeşilyurt Spor Klübü Yönetim Kurulu Üyesi
Fenerbahçe Spor Klübü Genel Kurul Üyesi
Müzik Yapımcıları Derneği (MÜYAP) Dernek Başkanı

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha